Yükleniyor Etkinlikler

« All Events

  • Bu etkinlik geçti

HAKAN TOKUÇ 21 ŞUBAT’TA OLBA EVİNDE..

Şubat 21 @ 19:00 - 20:30

Sevgili Hakan Tokuç Hakkında;

Niğde’nin Bor ilçesinde doğan fotoğrafçı 1987 yılında Kara Harp Okulu’ndan Teğmen rütbesiyle mezun olmuştur. 2003 yılında Endüstri Mühendisliği Yüksek lisansını, 2005 yılında Yönetim Organizasyon yüksek lisansını tamamlamış, 2012 yılında Kıdemli Albay rütbesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olmuştur.

2013 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nden ‘’Yüksek Onur’’ belgesiyle mezun olmuş, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından; 2014 yılında AFIAP ünvanını, 2015 yılında EFIAP ünvanını almaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda 2015 yılında Global PhotographıcUnion (Küresel Fotoğraf Birliği) tarafından GPU CR2 ünvanı verilmiştir. Eserleri ulusal ve uluslararası yarışmalarda 100‘den fazla ödüle layık görülmüş, 2015 yılında TC. Kültür Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Devlet Fotoğraf yarışmasında Anadolu’da tarihi yapılar dalında ‘’Başarı Ödülü’’ almıştır. Yurtiçi ve yurt dışında çok sayıda karma sergide fotoğrafları ile yer almış, ülkemizi ve Türk fotoğrafını temsil etmek ve tanıtmak adına yurtdışında fotoğraf festivallerinde etkinliklere katılmış, 2014 yılında Anadolu Fotoğraf Dergisinde “Pencere önü Kapı arkası‘’ konulu foto hikayeleri yayınlanmıştır. 2016 yılında Dünya engelliler gününde toplumsal mesaj içeren belgesel nitelikli ‘’Sezerin Günlüğü’’ isimli kişisel fotoğraf sergisini; fotoğraf sanatçısı Leyla Emektar ile birlikte açmıştır.

2015 – 2017 Yılları arasında Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Yönetim kurulunda ‘’Ulusal ve Uluslararası Yarışmalar Birim Sorumlusu’’ görev yapmıştır. Halen fotoğraf derneklerinde ‘’Uluslararası yarışmalar ve ünvanlar’’ konularında eğitim vermekte, fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği ve TFSF temsilciliği görevlerini icra etmektedir.

EFOD (Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği ) üyesi olan ve ‘’Belgesel Fotoğrafçılık’’ alanında çalışmalarına devam eden sanatçı evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Bekleyiş ve Sezer’in Günlüğü Hakkında…

BEKLEYİŞ

Beklemek bizim yaşamımız

Vapur beklemek

Gün beklemek

İnsan beklemek

Çiçeklerin açmasını

Gecenin geçmesini

Sayfaların dolmasını beklemek

Beklemek sayrılığa dönüşmesin

Yönetmesin bizi beklemek

Kardeşleri var çok güçlü

Ümit etmek ve ertelemek

Gelişini beklemek

Uyanmanı beklemek

Çözülmeni beklemek

Başka bir yerde yaşamayı beklemek

Anlaşılmayı beklemek

On beşinde beklemek

Kırkında beklemek

Beklemek mi bizim yaşamımız

Beklemek bizim yaşamımız.

Bülent Ortaçgil

SEZERİN GÜNLÜĞÜ

Ülkemizde her yıl yaklaşık 5000 bebek, “folik asit” yetersizliği nedeniyle oluşan SpinaBifida (Omurga Açıklığı ) rahatsızlığıyla doğuyor. Spinabifida anne karnında 1 aylıkken oluşuyor ve doğum anından itibaren bebeğin Beyin cerrahi, Ortopedi, Üroloji, Fizik tedavi ve KBB gibi birçok bölümün kontrolü altında olması gerekiyor.

SpinaBifida tek hastalık değil içinde onlarca hastalık barındıran ve sürekli yeni sorunlar çıkarmaya devam eden bir hastalık; Omurga felci, Hidrosefali, Skolyoz, Kifoz, Böbrek fonksiyonları bozukluğu, Mesane sisteminin bozukluğu, idrar ve gaita hissizliği, Ayaklarda şekil bozukluğu, Kalça çıkığı, Göğüs kafesinde sorunlar (güvercin kafesi gibi ), Gözlerde kayma, Şaşılık, El kası zayıflığı, Okul döneminde öğrenme güçlüğü, Dikkat bozukluğu gibi daha birçok sorunlar içeriyor. Çocukların yaşadığı sorunlar sadece hastalıkla bitmiyor. Ailelerin bilinçsizliği ve ilgisizliği nedeniyle ev hapsinde tutularak hayatın içinde olma şansları ellerinden alınabiliyor.

Engellerinin vücutlarından değil, onların yaşamına uygun koşulları sağlamayanlardan ibaret olduğu, vücutlarından çok çevresel faktörlerde engel olduğu bir gerçektir. Engellerin karşılıksız sevgi ile karşılıksız emek ile aşılabileceğinin kanıtıdır bu kareler…

 

Detaylar

Tarih:
Şubat 21
Saat:
19:00 - 20:30

Mekan

Olba Evi
2204. Sokak 5 A, Eğriçam Mahallesi, 33110 Yenişehir/Mersin
Mersin, 33110 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0532 411 47 83 Hulki Muradi

Detaylar

Tarih:
Şubat 21
Saat:
19:00 - 20:30

Mekan

Olba Evi
2204. Sokak 5 A, Eğriçam Mahallesi, 33110 Yenişehir/Mersin
Mersin, 33110 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0532 411 47 83 Hulki Muradi