Yükleniyor Etkinlikler

« All Events

  • Bu etkinlik geçti

Mof Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi Tahsin Altınok Liderliğinde..

20 Aralık 2017 @ 19:00 - 20:00

Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi MOF çatısı altında düzenlenen sadece üyelere açık bir çalışma..

Olba üyeleri portfolyo teslim ederek veya hızlıca başvurarak kazanıyorlar atölyeye katılma hakkını..

Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi Tahsin Altınok liderliğinde can buldu ve bugüne ulaştı.

Tüm ekibe teşekkürlerimizle..

MOF YK

Katılımcıların kısa özgeçmişleri ;

CAN ÖZHİNDİ

Aslen TARSUS’luyum. Çocukluğum Aksaray ve Köyceğiz’ de geçti. Karaman’ da ilköğretimi,Niğde’ de orta öğretimimi,Adana Ceyhan’ da Lise öğretimimi tamamladım. 1971 yılında Mersin’ e yerleştimve iş hayatına atıldım, 38 yıldır da kendime ait iş yerinde çalışmaktayım.

1980 yılında evlendim. İki oğlum bir gelinim ve dünya harikası bir kız torunum var. 1974yılından bu yana hayatımdaki en büyük hobim briçti. 2013 yılında Mardin gezisi sırasında arkadaşımın fotoğraf makinasını alarak fotoğraf çektim o fotoğraf makinasından çıkan ses ve ortaya çıkan tablo gibi fotoğraf bendeki merakı bir kat daha arttırdı. Bana MERSİN OLBA FOTOĞRAF DERNEĞİ’nin yolunu gösterdi ve Briçten sonra ikinci hobim oldu.

Derneğimin eğitmenleri sayesinde de amatörce bu işe gönülden bağlandım. Işığın doğrultusunda bütün nesnelerin güzelliklerini görmeye başladım.Bana bu konuda tam destek veren hayat arkadaşım eşime ve bütün eğitmenlerime gönülden teşekkürler.

EVREN SAYIN

1976 Silifke doğumluyum.

İlk ve ortaokulu Silifke’de,Liseyi Mersin Tevfik Sırrı GürLisesi’nde tamamladım. Van Yüzüncüyıl Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. Müzik öğretmenliği ve keman öğretmenliği yapmaktayım.Fotoğraf çekmeye üniversite yıllarımda Zenith marka fotoğraf makinası ile başladım. Yıllar sonra fotoğraf eğitimi alarak içimdeki fotoğraf sevgisini yeşerttim. Son dörtyıldır Olba Fotoğraf Derneği üyesi olarak yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda çeşitli ödüller aldım.

Birçok karma sergide,fotoğraf dergilerinde ve kataloglarda fotoğraflarım ve makalelerim yayınlandı.Fotoğra füzerine radyo programlarına katıldım. Halen Olba Fotoğraf Derneği ve Sille Sanat Sarayı üyesiyim. Silifke Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve fotoğraf eğitmeniyim.Sergilerde,fotoğraf dergilerinde ve kataloglarda fotoğraflarım ve makalelerim yayınlandı.Fotoğraf üzerine radyo programlarına katıldım.

 

EYYUP KARAKAYA

1953 Tarsus doğumluyum.Tarsus lisesinden 1970 de mezun oldum.İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Kimya Fakültesi Kimya yüksek mühendisliğinden 1976 da mezun oldum.
Tarsus Cengiz Topel lisesinde bir yıl Kimya öğretmeni olarak görev yaptım.Askerlik görevimi yedik subay olarak yaptım ve1979 da terhis oldum.O yıl ÇİMSATAŞ da işe başladım.Sonra evlendim ve iki oğlum var.Şimdi birde torunum var.
2011 yılında ÇİMSATAŞ dan emekli oldum.Bundan sonra daha önceleride ilgi duyduğum fotoğraf çekme ile ilgilenmeye karar verdim.OLBA üyesi oldum.Şimdi burada devam ediyorum.

 JOHN LAW

MFIAP

GPU VICE PRESIDENT

GPU ZEUS

GPU 4 CROWN

FELLOW ROYAL PHOTOGRAPHIC SOCIETY

INTERNATIONAL JUDGE AND LECTUTER

I am from Silifike.

Now living in Mersin, formally from UK.

Engaged to Evren Sayin.

Doctorates in mathematics, photography and LEGO

Research scientist in Agriculture linked to the prestigious Cambridge University for over 30 years.

Professional photographer and consultant (“statistics”) . Lecturer

Farmer and currently english teacher at KIds Ville preschool. Freelance Lego expert and teacher in local schools and TEKNOKIDS

SABAHATTİN ÖZKAN

1953, Adana doğumlu.

İlk ve orta okulu Adana’da, liseyi Adana ve Mersin’de okudu.

Atatürk Üniversitesi, Edebiyat Fakültesinde Türkoloji eğitimi aldı.

1978’de edebiyat öğretmeni olarak geldiği Mersin’de 7 yıl kadar devlet okullarında çalıştıktan sonra dershane ve özel okullarda olmak üzere 35 yıl aktif olarak öğretmenlik yaptı. Şimdi emekli.

Sürekli okuyarak ve yazarak yaşadı. Edebiyatın yanında resim ve müziğe de zaman ayırdı. Dinleyenlerin takdiriyle iyi bir şarkı okuyucusu olup yarışmalar kazandı, TRT’ye kabul edildi; ama o, asıl mesleğini bırakmayı göze alamadı. Mersin’deki çeşitli Musikî derneklerine solist olarak katkı sunmaya devam ediyor.

Yayımlanmış iki kitabı bulunuyor. Bir Kuş Olmak (hikâye); Zamana Tutunmak (şiir). Yayımlanmamış birer roman ve hikâye dosyaları bulunmakta. Şiir ve hikâye çalışmalarını sürdürüyor.

Fotoğrafa olan ilgisi üniversite yıllarına dayanır. İyi ya da orta halli bir kamerası hep oldu. Ancak, profesyonel fotoğrafçılara takılması birkaç yıllıktır. 2016’dan bu yana OLBA üyesi olarak aktivitelere ayak uydurmaya çalışmaktadır.

38 yıldır evli. İkisi doktor, biri Müzik öğretmeni, 3 oğlu ile 2 de torunu var.

TAHSİN ALTINOK 

1956-Adana doğumlu, emekli Makina Mühendisi  ancak, İş Güvenliği Uzmanı ve Eğitmeni olarak iş hayatı devam ediyor. 1994 yılından bu yana Mersin’ de yaşıyor; evli, 2 kızı ve 1 torunu var.

Fotoğraf çekmeye 1960’ lı yıllarda babasının Zaiss-ikon kutu ve körüklü makinaları ile başladı.

2009 yılında dijital fotoğraf makinasına geçen ALTINOK, Mersin Olba Fotoğraf Derneği’ nin kurucu üyesi. Ayrıca GPU (Global  Photograpic Union) ve SSS (Sille Sanat Sarayı)  üyesi.

Kendisine 2011 yılında FIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) tarafından AFIAP (Artist Sanatçı-FIAP) ve Sille Sanat Sarayı tarafından 2014 yılında SSS/Y (Sarı Rozet), 2016 yılında da SSS/B (Mavi Rozet) ünvanları verildi.

Önceden tasarlanmış proje ile fotoğraf üretmeyi seviyor.

Üzerinde çalıştığı konular: makro-börtü/böcek, doğa, emek-meslekler (özellikle kaybolmaya başlayan meslekler) ve insan-yerel yaşam.

Fotoğraftaki felsefesini: ustaya saygı, ahde vefa olarak tanımlıyor.

Bilginin sevgi gibi paylaştıkça çoğalacağı düşüncesi ile fotoğraf konusunda öğrendiklerini ve ürettiklerini paylaşmayı önemsiyor.

 

 

 

 

 

 

Detaylar

Tarih:
20 Aralık 2017
Saat:
19:00 - 20:00

Mekan

Olba Evi
2204. Sokak 5 A, Eğriçam Mahallesi, 33110 Yenişehir/Mersin
Mersin, 33110 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0532 411 47 83 Hulki Muradi

Detaylar

Tarih:
20 Aralık 2017
Saat:
19:00 - 20:00

Mekan

Olba Evi
2204. Sokak 5 A, Eğriçam Mahallesi, 33110 Yenişehir/Mersin
Mersin, 33110 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0532 411 47 83 Hulki Muradi