Adem Kavaz,Olba Fotoğraf Derneği’nin yavru vatan Kıbrıs’tan üyesi..
Gazeteci ve bir televizyon’da önemli konumda çalışıyor Yavru Vatan’da..
Sıcak,güleryüzlü,iyi bir insan ve sonra iyi bir fotoğrafçı..
Adem Kavaz online sergimizde yer almaktan mutluluk duyacağını ve bunun bir onur olduğunu hem de onun için anlam ifade ettiğini belirtti.
Adem Kavaz’ın cümleleri ile kendisini anlatalım,online sergimizi ziyaretinizi bekliyoruz..

25 Şubat 1983 tarihinde Kıbrıs Lefkoşa’da dünyaya gelmiştir. Tüm eğitim hayatı Kıbrıs’ta çeşitli okullarda geçtikten sonra 2007 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar öğretmenliği bölümünden mezun oldu.
Üniversitedeki öğrencilik yıllarından bugüne kadar KKTC’de yerel medyasında ve bir özel okulda çalışmıştır. 2011 yılından bugüne kadar da sadece radyo ve tv sektöründe görev almıştır. Halen Kıbrıs’ın yerel kanallarından biri olan Kanal T’de haber spikerliği ve editörlük görevinisürdürmektedir.
Fotoğrafa babası sayesinde başlamıştır. 2014 yılında edindiğicompakt makina ile tanışmış ve bir arkadaşının da desteği ile fotoğrafçılık alanına ilk adımı atmıştır. 2015 yılının Şubat ayında Kıbrıs Fotoğraf Sanatı Derneği (KIFSAD9 ile tanıştı.2016 yılından beridir KIFSAD’ın FIAP Temsilciliği görevini yürütmektedir. Genel anlamda sokak fotoğrafı, model, portre tarzında fotoğraflar çekmeyi sevmektedir. 2016 yılında ise AFIAP unvanını almıştır.