Yükleniyor Etkinlikler

« All Events

  • Bu etkinlik geçti

BÜYÜK İSKENDER KILIÇLI DEMOKRASİ 9 OCAK’TA OLBA EVİ’NDE..

9 Ocak 2019 @ 19:00 - 20:00

KILIÇLI DEMOKRASİ

Yunan Mitolojideki Herakles soyundan geldiğine inanan,  başında Nemea aslanı postu ile Asya’yı fetheden çılgın.

Herostratos Efes’teki  Artemis tapınağını ateşe verirken, Artemis’in yangınıyla uğraşacak zamanı yoktu. Çünkü aynı gün MÖ 356 Haziranında efsanevi İmparator Büyük İskender’in doğumuyla uğraşıyordu. Herşey henüz çocukken gölgesinden korkan atı Buchaphelus’u dize getirdiğinde babası Philipposun ‘’Oğlum Makedonya sana dar gelir’’ demesiyle başladı. Baş ucundan ayırmadığı Homeros’un’’ İlyada destanı ‘’ O’nun yeni destanlarına yol gösterdi.

9 ay boyunca yaklaşık 1500 kilometre yol kat ederek 15 kursiyer fotoğrafçı arkadaşım ve 13 proje destekçisiyle, onlarca kitap okuyarak, binlerce fotoğraf çekerek Büyük İskender’in ayak izlerini takip ederek tamamladığımız bu projenin Çukurova’nın gizli kalmış tarihine bir nebze ışık tutması dileklerimizle.

Can Mustafa EREN

ÖZGEÇMİŞLER

Ayfer YAĞMUR SARIHAN 

1966 Kahramanmaraş Göksun doğumlu. Açık Öğretim Fakültesi Ev Ekonomisi Bölümü’nü bitirdi. Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nde eğitimine devam etmekte. 2006 yılında Fotoğraf Sanatı Kulübü’nde Temel Eğitim dersleri aldı. 2016 yılında AFAD ikinci kur eğitim seminerine katıldı.  Evli.

AZİME BÜYÜKFİDAN

Adana doğumlu. İlk ve Orta Öğrenimini Adana’da tamamladı. Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İngilizce Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. 2016 yılında AFAD’da 1. kur eğitimini, 2017 yılında 2. kur eğitimini tamamladı. Amatör olarak fotoğraf çekmeye devam etmektedir.

EŞBER KILIÇ

1998 Mardin savur doğumluyum.

Fotoğraf bana kim olduğumu ortaya çıkardığından dolayı başladım.Sanat dalının en güzel parçası olarak gördüm.Akışına bırakılmış bir hayattan, güzel kadrajları ileriye bir armağan olarak varsaydım.

Geleceğime bırakmak istediğim tek şey, kalem ile tercüme edemediğim tüm kelimeleri, bir kare fotoğraf ile tercüme etmek diye düşündüm ve fotoğraf makinama sıkı sıkı sarıldım.

Fatma MAAŞOĞLU

GAZİANTEP doğumlu. Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Büyük Kurumsal şirketlerde uzun yıllar Muhasebe Finans ve İnsan Kaynakları Yöneticiliği yaptı. Seyahat tutkusuna fotoğrafı da ekleyerek AFAD’da Temel Fotoğraf Eğitimi aldı. 2012 yılından itibaren kendi portfolyosunda iz bırakan yaşamları fotoğraflamaya devam etmektedir.

GÖKÇE İNAN

1982 Tarsus doğumlu. Tarsus AKBAL’da orta öğrenimini tamamlayıp 19 Mayıs Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümünden İngilizce Öğretmeni olarak mezun oldu. Kayseri, Van ve Adana’da öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 12 senedir severek yaptığı mesleğini Ceyhan’da devam ettiriyor. Evli ve iki kız çocuğu annesi. Sanatın her dalından keyif almayı ve üretmeyi seven birisi…

GÖZDE TUR

1991 Kadirli doğumlu. Eğitim ve öğretim sürecini başarı ile bitirip 2014 ‘den beri özel bir kimya firmasının laboratuvarında çalışmaktadır. Fotoğraf çekmeyi çok seviyor, fotoğraf çekerken mutlu ve huzurlu olduğunu söylüyor. An fotoğrafçılığı ile doğa fotoğrafçılığını çok seviyor.

GÜL KABASAKAL

Adana doğumlu. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapıyor. Evli ve 1 çocuk annesi. 2017 yılında AFAD’da 2. kur eğitimini tamamladı.

HASAN YAZICI

1972 İstanbul doğumlu.İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı.1996 yılında Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu.Siyah beyaz yıllarda başlayan fotoğraf sevgisini dijital devrimin kolaylıkları sayesinde 2000’li yıllarda uygulama fırsatı yakaladı. 

Hüseyin BALTACI

1963 Adıyaman doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu. Merloni Elettrodomestici ve Digitürk’te yönetici olarak çalıştı. AFAD bünyesinde 164. dönem Temel Fotoğraf Eğitimini tamamladı ve ardından 2. Kur eğitiminialdı. Fotoğrafı bir kültür ve yaşam biçimi olarak görüyor. AFAD’ da bulunmaktan büyük onur duyuyor ve üstatların izinde fotoğraf öğrenmeye devam ediyor.

İBRAHİM KAYA

1970 Andırın doğumlu. Adana Çobanoğlu Ticaret Lisesi Bankacılık bölümünden 1988 yılında mezun oldu. İşletme Fakültesini bitirdi ve ardından Çukurova Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon dalında yüksek lisansını yaptı. Halen bir kamu kuruluşunda Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası. Doğa yürüyüşü yapmak, kitap okumak ve fotoğraf vazgeçilmezleri arasında.

MUSTAFA TUNA

1983 Adana doğumlu. 2002 yılında Selçuk Üniversitesi almanca öğretmenliği bölümüne başladı. 2004 yılında İngilizce öğretmenliği sertifika programına katıldı. 2004 yılında bankacılık sertifika programı aldı ve 2008 yılında özel bir sigorta şirketinde uzman olarak işe başladı. 2011 yılında kendi acentesini kurdu ve halen çalışmalarına devam etmektedir. Fotoğrafa olan ilgisinden dolayı 2016 yılında AFAD bünyesinde eğitim almaya başladı. Fotoğraf dışında amatör olarak keman çalıyor ve klarnet eğitimi almaktadır.

ÖNDER KARAKISA

1982 yılı Andırın doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep ve Adana’da tamamladı. 2005 yılında Çukurova Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Van ve Adana’da çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim yöneticiliği görevine devam ediyor. Portre fotoğrafları ile farklı yaşantıları yansıtan fotoğraflara ilgi duyuyor. 

ÖZER KABASAKAL

1974 Almanya doğumlu. 2016 yılında AFAD’da1. kur Temel Fotoğraf Eğitimini tamamladı. Daha sonra Ocak 2017’de 2. kur eğitimine başladı. Evli ve 1 cocuk babasi. AFAD bünyesinde iki proje çalışmasına devam ediyor.

TURAN DÖNMEZ

1959 Malatya doğumlu. Emekli. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programında eğitimine devam ediyor. Fotoğraf aşığı, fotoğraf çekerek dünyayı tanımak ve başka yaşamları keşfetmek istiyor.

KÜRATÖR CAN MUSTAFA EREN

KATKI SUNANLAR

PROF DR AHMET ÜNAL

ERALP AKDAL

NAZAN DÖNMEZ

SEVİM YIKILMAZ

DR MEHMET GAZİ KOBANER

ASLI PEKİN

DR NOYAN ZENGER

MEHMET ALİ ŞAHİN

ÖZÜN DEMİR

YUSUF KESKİN

METE KABASAKAL

KARYA EREN

 

 

 

 

Detaylar

Tarih:
9 Ocak 2019
Saat:
19:00 - 20:00

Mekan

Olba Evi
2204. Sokak 5 A, Eğriçam Mahallesi, 33110 Yenişehir/Mersin
Mersin, 33110 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0532 411 47 83 Hulki Muradi

Detaylar

Tarih:
9 Ocak 2019
Saat:
19:00 - 20:00

Mekan

Olba Evi
2204. Sokak 5 A, Eğriçam Mahallesi, 33110 Yenişehir/Mersin
Mersin, 33110 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0532 411 47 83 Hulki Muradi